user_mobilelogo

Campionat Juvenil Montgrí - Illes Medes 2007

Valorar aquest article
(0 vots)

Des del 2005 s'organitza des del club el Campionat Juvenil Montgrí-Illes Medes. Des del menú de la dreta podreu consultar les edicions anteriors

 

Edició 2007

 

 Per a més informació consultar chess-results.com

Resum de les bases

 

  • Dies 6,13 i 20 de maig de 2007. COMPTE: La tercera jornada finalment torna al dia previst inicialment, després del "ball de dates" del campionat d'edats per equips de la Federació.
  • Jugadors nascuts el 1989 o posterior i amb llicència FCdE
  • Suís a 6 rondes, vàlid ELO català
  • Dues rondes diàries (9 i 12 del matí)
  • Ritme de joc: 1h15 a finish
  • Local de Joc: Hotel Santa Anna, carrer del port núm.48, L'Estartit. Com arribar-hi (GoogleMaps)
  • Informació i inscripcions:
    • Carles Vilà: 620.196.558
    • Gabriel Perez: 620.554.294
    • o bé per correu electrònic: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.
    • Preu: 5 EUR
    • Data límit inscripcions: 4 de maig a les 22h.

 

 

Relació inscrits

 

#JugadorELOClub
1 VIDAL ZAMORA, ALEX 2085 Santa Eugènia
2 SANCHEZ URPI, ORIOL 1895 Sant Sadurní d'Anoia
3 BONAVIA HERDIA, FRANCESC 1860 Guixolenc
4 LLOS CASADELLA, ARNAU 1850 Montgrí
5 MARTORELL TOLEDANO, ENRIC 1850 Figueres
6 POU LOZANO, EUDALD 1830 Santa Eugènia
7 TRIADU CASSA, JORDI 1810 Olot
8 GIBERT SANCHEZ, NEUS 1805 Sant Sadurní d'Anoia
9 PUIG SARSANEDAS, NARCIS 1780 Figueres
10 VINARDELL CRUAÑAS, SERGI 1780 Olot
11 SANCHEZ URPI, XAVIER 1770 Sant Sadurní d'Anoia
12 GARCIA MUSELLAS, GAL.LA 1760 Santa Eugènia
13 CAMACHO CATEURA, DAVID 1750 Santa Eugènia
14 VIDAL ZAMORA, CRISTINA 1750 Santa Eugènia
15 PINSACH GELABERT, ALEXANDRE 1745 Figueres
16 CANO EGEA, GERARD 1735 Santa Eugènia
17 CUSI GARCIA, ARNAU 1735 Figueres
18 GALA MARTINEZ, RAUL 1735 Santa Eugènia
19 CARITG RUIZ, FERRAN 1725 Figueres
20 FANALS MOLA, ELOI 1720 Gerunda
21 AGUILAR GRATACOS, DAVID 1700 Figueres
22 ARRABAL QUETGLAS, MIQUEL 1700 Figueres
23 CANO EGEA, JUAN MANUEL 1700 Santa Eugènia
24 CAPALLERA GUIRADO, FERRAN 1700 Figueres
25 CRUAÑAS SANZ, MIQUEL 1700 Figueres
26 CUCURULL RUBIO, ROGER 1700 Figueres
27 DALMAU AYNIER. ELISENDA 1700 Montgrí
28 DE LA HIGUERA GARCIA, CARLOS 1700 Figueres
29 DESCAMPS ARBAT, MARTI 1700 Figueres
30 FONT BOIX, ALBERT 1700 Figueres
31 FONT GIRONES, FERRAN 1700 Montgrí
32 GALA MARTINEZ, VICTOR 1700 Santa Eugènia
33 GALLEGOS SALINER, JOSEP M. 1700 Figueres
34 NUÑEZ COLOME, DAVID 1700 Figueres
35 NUÑEZ COLOME, XAVIER 1700 Figueres
36 REGINCOS OLIVA, LAURA 1700 Montgrí
37 SOLER MASO, BLANCA 1700 Santa Eugènia
38 SUBIRANAS HERRERA, OT 1700 Figueres
39 VAN SETTERS FLORENTI, BORIS 1700 Figueres
40 VILANOVA OLMEDO, IGNACI 1700 Figueres
41 XIFRE BARNADA, JOAN 1700 Figueres

Resultats Ronda 1

Bo. No.   Name Pts. Result Pts.   Name No.
1 21   Cruaas Verdu Joaquim 0 0 - 1 0   Vidal Zamora Alex 1
2 2   Snchez Urpi Oriol 0 1 - 0 0   Aguilar Gratacos David 22
3 23   Arrabal Quetglas Miquel 0 0 - 1 0   Bonavia Heredia Francesc 3
4 4   Llos Casadella Arnau 0 1 - 0 0   Cano Egea Juan Manuel 24
5 25   Capallera Guirado Ferran 0 0 - 1 0   Martorell Toledano Enric 5
6 6   Pou Lozano Eudald 0 1 - 0 0   Cucurull Rubio Roger 26
7 27   De la Higuera Garcia Carlos 0 0 - 1 0   Triadu Cassa Jordi 7
8 8   Gibert Sanchez Neus 0 1 - 0 0   Descamps Arbat Marti 28
9 29   Font Boix Albert 0 0 - 1 0   Puig Sarsanedas Narcis 9
10 10   Vinardell Cruaas Sergi 0 1 - 0 0   Font Girones Ferran 30
11 31   Gala Martinez Victor 0 1 - 0 0   Snchez Urpi Xavier 11
12 12   Garcia Mussellas Gal.la 0 1 - 0 0   Gallegos Saliner Josep M. 32
13 33   Nuez Colome David 0 0 - 1 0   Prez Granes Marc 13
14 14   Vidal Zamora Cristina 0 1 - 0 0   Nuez Colome Xavier 34
15 35   Regincos Oliva Laura 0 0 - 1 0   Pinsach Gelabert Alexandre 15
16 16   Cano Egea Gerard 0 1 - 0 0   Subiranas Herrera Ot 36
17 37   Van Setters Florenti Bori 0 0 - 1 0   Cusi Garcia Arnau 17
18 18   Gala Martinez Raul 0 1 - 0 0   Vilanova Olmedo Ignaci 38
19 39   Xifre Barnada Joan 0 0 - 1 0   Caritg Ruiz Ferran 19
20 20   Fanals Mola Eloi 0 1 - 0 0   Soler Maso Blanca 40
21 41   Dalmau Aynier Elisenda 0 1     bye  

Resultats Ronda 2

Bo. No.   Name Pts. Result Pts.   Name No.
1 1   Vidal Zamora Alex 1 1 - 0 1   Garcia Mussellas Gal.la 12
2 13   Prez Granes Marc 1 0 - 1 1   Snchez Urpi Oriol 2
3 3   Bonavia Heredia Francesc 1 ½ - ½ 1   Vidal Zamora Cristina 14
4 15   Pinsach Gelabert Alexandre 1 0 - 1 1   Llos Casadella Arnau 4
5 5   Martorell Toledano Enric 1 1 - 0 1   Cano Egea Gerard 16
6 17   Cusi Garcia Arnau 1 1 - 0 1   Pou Lozano Eudald 6
7 7   Triadu Cassa Jordi 1 1 - 0 1   Gala Martinez Raul 18
8 19   Caritg Ruiz Ferran 1 0 - 1 1   Gibert Sanchez Neus 8
9 9   Puig Sarsanedas Narcis 1 ½ - ½ 1   Fanals Mola Eloi 20
10 41   Dalmau Aynier Elisenda 1 1 - 0 1   Vinardell Cruaas Sergi 10
11 22   Aguilar Gratacos David 0 0 - 1 1   Gala Martinez Victor 31
12 11   Snchez Urpi Xavier 0 1 - 0 0   Nuez Colome David 33
13 30   Font Girones Ferran 0 0 - 1 0   Cruaas Verdu Joaquim 21
14 32   Gallegos Saliner Josep M. 0 1 - 0 0   Arrabal Quetglas Miquel 23
15 24   Cano Egea Juan Manuel 0 1 - 0 0   Regincos Oliva Laura 35
16 34   Nuez Colome Xavier 0 1 - 0 0   Capallera Guirado Ferran 25
17 26   Cucurull Rubio Roger 0 1 - 0 0   Van Setters Florenti Bori 37
18 36   Subiranas Herrera Ot 0 ½ - ½ 0   De la Higuera Garcia Carlos 27
19 28   Descamps Arbat Marti 0 0 - 1 0   Xifre Barnada Joan 39
20 38   Vilanova Olmedo Ignaci 0 1 - 0 0   Font Boix Albert 29
21 40   Soler Maso Blanca 0 1     bye  

Resultats Ronda 3

Bo. No.   Name Pts. Result Pts.   Name No.
1 8   Gibert Sanchez Neus 2 0 - 1 2   Vidal Zamora Alex 1
2 2   Snchez Urpi Oriol 2 1 - 0 2   Triadu Cassa Jordi 7
3 4   Llos Casadella Arnau 2 + - - 2   Dalmau Aynier Elisenda 41
4 31   Gala Martinez Victor 2 0 - 1 2   Martorell Toledano Enric 5
5 14   Vidal Zamora Cristina ½ - ½ 2   Cusi Garcia Arnau 17
6 20   Fanals Mola Eloi 0 - 1   Bonavia Heredia Francesc 3
7 10   Vinardell Cruaas Sergi 1 ½ - ½   Puig Sarsanedas Narcis 9
8 21   Cruaas Verdu Joaquim 1 0 - 1 1   Snchez Urpi Xavier 11
9 12   Garcia Mussellas Gal.la 1 1 - 0 1   Cano Egea Juan Manuel 24
10 26   Cucurull Rubio Roger 1 0 - 1 1   Prez Granes Marc 13
11 39   Xifre Barnada Joan 1 0 - 1 1   Pinsach Gelabert Alexandre 15
12 16   Cano Egea Gerard 1 1 - 0 1   Gallegos Saliner Josep M. 32
13 18   Gala Martinez Raul 1 1 - 0 1   Nuez Colome Xavier 34
14 40   Soler Maso Blanca 1 0 - 1 1   Caritg Ruiz Ferran 19
15 27   De la Higuera Garcia Carlos ½ 0 - 1 1   Vilanova Olmedo Ignaci 38
16 23   Arrabal Quetglas Miquel 0 1 - 0 ½   Subiranas Herrera Ot 36
17 33   Nuez Colome David 0 0 - 1 0   Aguilar Gratacos David 22
18 25   Capallera Guirado Ferran 0 1 - 0 0   Font Girones Ferran 30
19 35   Regincos Oliva Laura 0 1 - 0 0   Descamps Arbat Marti 28
20 29   Font Boix Albert 0 1 - 0 0   Van Setters Florenti Bori 37
21 6   Pou Lozano Eudald 1 0     not paired  

Resultats Ronda 4

Bo. No.   Name Pts. Result Pts.   Name No.
1 1   Vidal Zamora Alex 3 1 - 0 3   Llos Casadella Arnau 4
2 5   Martorell Toledano Enric 3 0 - 1 3   Snchez Urpi Oriol 2
3 3   Bonavia Heredia Francesc ½ - ½   Cusi Garcia Arnau 17
4 7   Triadu Cassa Jordi 2 1 - 0 2   Cano Egea Gerard 16
5 15   Pinsach Gelabert Alexandre 2 0 - 1 2   Gibert Sanchez Neus 8
6 9   Puig Sarsanedas Narcis 2 ½ - ½ 2   Gala Martinez Raul 18
7 11   Snchez Urpi Xavier 2 + - - 2   Dalmau Aynier Elisenda 41
8 19   Caritg Ruiz Ferran 2 ½ - ½ 2   Garcia Mussellas Gal.la 12
9 13   Prez Granes Marc 2 1 - 0 2   Gala Martinez Victor 31
10 38   Vilanova Olmedo Ignaci 2 0 - 1 2   Vidal Zamora Cristina 14
11 20   Fanals Mola Eloi 0 - 1   Vinardell Cruaas Sergi 10
12 29   Font Boix Albert 1 0 - 1 1   Cruaas Verdu Joaquim 21
13 22   Aguilar Gratacos David 1 ½ - ½ 1   Regincos Oliva Laura 35
14 34   Nuez Colome Xavier 1 0 - 1 1   Arrabal Quetglas Miquel 23
15 24   Cano Egea Juan Manuel 1 1 - 0 1   Xifre Barnada Joan 39
16 32   Gallegos Saliner Josep M. 1 1 - 0 1   Capallera Guirado Ferran 25
17 40   Soler Maso Blanca 1 0 - 1 1   Cucurull Rubio Roger 26
18 28   Descamps Arbat Marti 0 0 - 1 ½   De la Higuera Garcia Carlos 27
19 36   Subiranas Herrera Ot ½ 0 - 1 0   Font Girones Ferran 30
20 37   Van Setters Florenti Bori 0 ½ - ½ 0   Nuez Colome David 33
21 6   Pou Lozano Eudald 1 0     not paired  

Resultats Ronda 5

Bo. No.   Name FED Rtg Pts. Result Pts.   Name FED Rtg No.
1 2   Snchez Urpi Oriol ESP 1895 4 1 - 0 4   Vidal Zamora Alex ESP 2085 1
2 8   Gibert Sanchez Neus ESP 1805 3 0 - 1 3   Bonavia Heredia Francesc ESP 1860 3
3 4   Llos Casadella Arnau ESP 1850 3 - - + 3   Prez Granes Marc ESP 1750 13
4 11   Snchez Urpi Xavier ESP 1770 3 0 - 1 3   Martorell Toledano Enric ESP 1850 5
5 17   Cusi Garcia Arnau ESP 1735 3 1 - 0 3   Triadu Cassa Jordi ESP 1810 7
6 14   Vidal Zamora Cristina ESP 1750 3 1 - 0   Puig Sarsanedas Narcis ESP 1780 9
7 10   Vinardell Cruaas Sergi ESP 1780 1 - 0   Caritg Ruiz Ferran ESP 1725 19
8 12   Garcia Mussellas Gal.la ESP 1760 1 - 0   Gala Martinez Raul ESP 1735 18
9 26   Cucurull Rubio Roger ESP 1700 2 0 - 1 2   Pinsach Gelabert Alexandre ESP 1745 15
10 16   Cano Egea Gerard ESP 1735 2 1 - 0 2   Vilanova Olmedo Ignaci ESP 1700 38
11 21   Cruaas Verdu Joaquim ESP 1710 2 ½ - ½ 2   Gallegos Saliner Josep M. ESP 1700 32
12 23   Arrabal Quetglas Miquel ESP 1700 2 + - - 2   Dalmau Aynier Elisenda ESP 1700 41
13 31   Gala Martinez Victor ESP 1700 2 0 - 1 2   Cano Egea Juan Manuel ESP 1700 24
14 35   Regincos Oliva Laura ESP 1700 0 - 1   Fanals Mola Eloi ESP 1720 20
15 27   De la Higuera Garcia Carlos ESP 1700 + - -   Aguilar Gratacos David ESP 1700 22
16 6   Pou Lozano Eudald ESP 1830 1 1 - 0 1   Nuez Colome Xavier ESP 1700 34
17 25   Capallera Guirado Ferran ESP 1700 1 1 - 0 1   Soler Maso Blanca ESP 1700 40
18 30   Font Girones Ferran ESP 1700 1 0 - 1 1   Font Boix Albert ESP 1700 29
19 39   Xifre Barnada Joan ESP 1700 1 + - - ½   Van Setters Florenti Bori ESP 1700 37
20 33   Nuez Colome David ESP 1700 ½ 0 - 1 ½   Subiranas Herrera Ot ESP 1700 36
21 28   Descamps Arbat Marti ESP 1700 0 1     bye    

Resultats Ronda 6

Bo. No.   Name FED Rtg Pts. Result Pts.   Name FED Rtg No.
1 3   Bonavia Heredia Francesc ESP 1860 4 0 - 1 5   Snchez Urpi Oriol ESP 1895 2
2 1   Vidal Zamora Alex ESP 2085 4 1 - 0 4   Prez Granes Marc ESP 1750 13
3 5   Martorell Toledano Enric ESP 1850 4 1 - 0 4   Vidal Zamora Cristina ESP 1750 14
4 17   Cusi Garcia Arnau ESP 1735 4 0 - 1   Vinardell Cruaas Sergi ESP 1780 10
5 7   Triadu Cassa Jordi ESP 1810 3 ½ - ½   Garcia Mussellas Gal.la ESP 1760 12
6 23   Arrabal Quetglas Miquel ESP 1700 3 0 - 1 3   Gibert Sanchez Neus ESP 1805 8
7 24   Cano Egea Juan Manuel ESP 1700 3 0 - 1 3   Snchez Urpi Xavier ESP 1770 11
8 15   Pinsach Gelabert Alexandre ESP 1745 3 ½ - ½ 3   Cano Egea Gerard ESP 1735 16
9 9   Puig Sarsanedas Narcis ESP 1780 0 - 1   Cruaas Verdu Joaquim ESP 1710 21
10 18   Gala Martinez Raul ESP 1735 1 - 0   Fanals Mola Eloi ESP 1720 20
11 19   Caritg Ruiz Ferran ESP 1725 1 - 0   De la Higuera Garcia Carlos ESP 1700 27
12 32   Gallegos Saliner Josep M. ESP 1700 0 - 1 2   Pou Lozano Eudald ESP 1830 6
13 31   Gala Martinez Victor ESP 1700 2 1 - 0 2   Capallera Guirado Ferran ESP 1700 25
14 38   Vilanova Olmedo Ignaci ESP 1700 2 0 - 1 2   Cucurull Rubio Roger ESP 1700 26
15 39   Xifre Barnada Joan ESP 1700 2 0 - 1 2   Font Boix Albert ESP 1700 29
16 36   Subiranas Herrera Ot ESP 1700 0 - 1   Regincos Oliva Laura ESP 1700 35
17 34   Nuez Colome Xavier ESP 1700 1 1 - 0 1   Descamps Arbat Marti ESP 1700 28
18 30   Font Girones Ferran ESP 1700 1 0 - 1 1   Soler Maso Blanca ESP 1700 40
19 33   Nuez Colome David ESP 1700 ½ 1     bye    
20 4   Llos Casadella Arnau ESP 1850 3 0     not paired    
21 22   Aguilar Gratacos David ESP 1700 0     not paired    
22 37   Van Setters Florenti Bori ESP 1700 ½ 0     not paired    
23 41   Dalmau Aynier Elisenda ESP 1700 2 0     not paired    

Classificació Final

Rk.   Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1   Snchez Urpi Oriol ESP 1895 Sant Sadurni 6.0 23.5 21.0 21.0
2   Vidal Zamora Alex ESP 2085 Santa Eugenia 5.0 24.5 21.0 19.0
3   Martorell Toledano Enric ESP 1850 Figueres 5.0 22.0 20.0 18.0
4   Vinardell Cruaas Sergi ESP 1780 Olot 4.5 17.0 16.0 14.0
5   Bonavia Heredia Francesc ESP 1860 Guixolenc 4.0 23.0 20.5 16.0
6   Prez Granes Marc ESP 1750 Figueres 4.0 21.5 20.5 15.0
7   Cusi Garcia Arnau ESP 1735 Figueres 4.0 21.5 20.0 16.5
8   Garcia Mussellas Gal.la ESP 1760 Santa Eugenia 4.0 21.0 18.5 14.0
9   Vidal Zamora Cristina ESP 1750 Santa Eugenia 4.0 19.5 17.5 15.5
10   Gibert Sanchez Neus ESP 1805 Sant Sadurni 4.0 19.0 18.5 15.0
11   Snchez Urpi Xavier ESP 1770 Sant Sadurni 4.0 19.0 18.0 13.0
12   Triadu Cassa Jordi ESP 1810 Olot 3.5 23.0 21.0 14.5
13   Pinsach Gelabert Alexandre ESP 1745 Figueres 3.5 18.0 16.5 12.5
    Cano Egea Gerard ESP 1735 Santa Eugenia 3.5 18.0 16.5 12.5
15   Cruaas Verdu Joaquim ESP 1710 Figueres 3.5 17.5 16.5 10.0
16   Caritg Ruiz Ferran ESP 1725 Figueres 3.5 17.5 16.0 12.5
17   Gala Martinez Raul ESP 1735 Santa Eugenia 3.5 16.5 14.5 12.5
18   Llos Casadella Arnau ESP 1850 Montgri 3.0 21.5 18.5 15.0
19   Gala Martinez Victor ESP 1700 Santa Eugenia 3.0 19.5 17.5 12.0
20   Cano Egea Juan Manuel ESP 1700 Santa Eugenia 3.0 18.0 16.5 10.0
21   Arrabal Quetglas Miquel ESP 1700 Figueres 3.0 17.5 16.0 9.0
22   Pou Lozano Eudald ESP 1830 Santa Eugenia 3.0 17.5 15.5 9.0
23   Cucurull Rubio Roger ESP 1700 Figueres 3.0 16.0 14.5 9.0
24   Font Boix Albert ESP 1700 Figueres 3.0 12.0 11.0 7.0
25   Puig Sarsanedas Narcis ESP 1780 Figueres 2.5 21.0 18.5 12.0
26   Gallegos Saliner Josep M. ESP 1700 Figueres 2.5 19.5 17.5 9.0
27   Fanals Mola Eloi ESP 1720 Gerunda 2.5 18.5 17.0 10.5
28   De la Higuera Garcia Carlos ESP 1700 Figueres 2.5 13.5 13.0 7.5
29   Regincos Oliva Laura ESP 1700 Montgri 2.5 13.5 13.0 6.5
30   Dalmau Aynier Elisenda ESP 1700 Montgri 2.0 20.0 17.5 11.0
31   Vilanova Olmedo Ignaci ESP 1700 Figueres 2.0 19.0 17.0 9.0
32   Nuez Colome Xavier ESP 1700 Figueres 2.0 16.5 16.0 6.0
33   Xifre Barnada Joan ESP 1700 Figueres 2.0 15.0 14.5 7.0
34   Capallera Guirado Ferran ESP 1700 Figueres 2.0 15.0 14.0 6.0
    Soler Maso Blanca ESP 1700 Santa Eugenia 2.0 15.0 14.0 6.0
36   Aguilar Gratacos David ESP 1700 Figueres 1.5 17.5 16.5 5.5
37   Nuez Colome David ESP 1700 Figueres 1.5 15.5 14.0 2.5
38   Subiranas Herrera Ot ESP 1700 Figueres 1.5 12.5 11.5 4.5
39   Font Girones Ferran ESP 1700 Montgri 1.0 16.0 14.5 3.0
40   Descamps Arbat Marti ESP 1700 Figueres 1.0 15.0 13.5 2.0
41   Van Setters Florenti Bori ESP 1700 Figueres 0.5 15.5 14.5 1.5

Podeu consultar més informació sobre els resultats aquí

 

Selecció de partides

 

 

 

Llegir 1638 vegades