user_mobilelogo

Historial Torneig a les escoles

Curs 2016 (8)

Tornejos a les escoles al curs 2016

Classificació

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Aniol Anglada
Pol Pigem
Adrià Vallespí
Joel Bañeras
Marina Roig
Owen Adam
Marc Corral
Martí Roig
Oriol Casabó
Gerard Corral
Martí Ribas
Punts
10
8½
8
6½
6
4
3½
3½
3
½
Sonen
45,00
34,75
28,50
20,25
16,00
9,00
11,50
7,50
4,50
2,25
1,75

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Gerard Corral
Marina Roig
Marc Corral
Owen Adam
Martí Roig
Oriol Casabó
  Res.  
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Adrià Vallespí
Aniol Anglada
Pol Pigem
Joel Bañeras
Martí Ribas
Descans

Ronda 2

Nom
Joel Bañeras
Pol Pigem
Aniol Anglada
Adrià Vallespí
Oriol Casabó
Martí Ribas
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Martí Roig
Owen Adam
Marc Corral
Marina Roig
Gerard Corral
Descans

Ronda 3

Nom
Marina Roig
Marc Corral
Owen Adam
Martí Roig
Martí Ribas
Gerard Corral
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Oriol Casabó
Adrià Vallespí
Aniol Anglada
Pol Pigem
Joel Bañeras
Descans

Ronda 4

Nom
Pol Pigem
Aniol Anglada
Adrià Vallespí
Oriol Casabó
Gerard Corral
Joel Bañeras
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Martí Ribas
Martí Roig
Owen Adam
Marc Corral
Marina Roig
Descans

Ronda 5

Nom
Marc Corral
Owen Adam
Martí Roig
Martí Ribas
Joel Bañeras
Marina Roig
Res.
1 - 0
% - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Gerard Corral
Oriol Casabó
Adrià Vallespí
Aniol Anglada
Pol Pigem
Descans

Ronda 6

Nom
Aniol Anglada
Adrià Vallespí
Oriol Casabó
Gerard Corral
Marina Roig
Pol Pigem
Res.
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Joel Bañeras
Martí Ribas
Martí Roig
Owen Adam
Marc Corral
Descans

Ronda 7

Nom
Owen Adam
Martí Roig
Martí Ribas
Joel Bañeras
Pol Pigem
Marc Corral
Res.
0 - 1
½ - ½
0 - 1
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Marina Roig
Gerard Corral
Oriol Casabó
Adrià Vallespí
Aniol Anglada
Descans

Ronda 8

Nom
Adrià Vallespí
Oriol Casabó
Gerard Corral
Marina Roig
Marc Corral
Aniol Anglada
Res.
% - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
 
Nom
Pol Pigem
Joel Bañeras
Martí Ribas
Martí Roig
Owen Adam
Descans

Ronda 9

Nom
Martí Roig
Martí Ribas
Joel Bañeras
Pol Pigem
Aniol Anglada
Owen Adam
Res.
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Marc Corral
Marina Roig
Gerard Corral
Oriol Casabó
Adrià Vallespí
Descans

Ronda 10

Nom
Oriol Casabó
Gerard Corral
Marina Roig
Marc Corral
Owen Adam
Adrià Vallespí
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
 
Nom
Aniol Anglada
Pol Pigem
Joel Bañeras
Martí Ribas
Martí Roig
Descans

Ronda 11

Nom
Martí Ribas
Joel Bañeras
Pol Pigem
Aniol Anglada
Adrià Vallespí
Martí Roig
Res.
0 - 1
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Owen Adam
Marc Corral
Marina Roig
Gerard Corral
Oriol Casabó
Descans

Classificació

Rank
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Nom
Biel Botó
Oriol Serra
Ferran Rovira
Eudald Torró
Nacho Olivé
Albert Syrovarov
Arnau Juvé
Max Gudayol
Jordina Simón
Laia Serra
Mar Casado
Queralt Simón
Pts
10
10
6
3
3
2
½
SB
52,50
46,50
44,75
36,75
22,25
21,75
19,00
5,50
4,00
2,75
1,75
0,75

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Oriol Serra
Albert Syrovarov
Max Gudayol
Laia Serra
Nacho Olivé
Mar Casado
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Nom
Biel Botó
Queralt Simón
Eudald Torró
Jordina Simón
Arnau Juvé
Ferran Rovira

Ronda 2

Nom
Biel Botó
Arnau Juvé
Jordina Simón
Eudald Torró
Queralt Simón
Oriol Serra
Res.
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Nom
Ferran Rovira
Mar Casado
Nacho Olivé
Laia Serra
Max Gudayol
Albert Syrovarov

Ronda 3

Nom
Albert Syrovarov
Max Gudayol
Laia Serra
Nacho Olivé
Mar Casado
Ferran Rovira
Res.
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Biel Botó
Oriol Serra
Queralt Simón
Eudald Torró
Jordina Simón
Arnau Juvé

Ronda 4

Nom
Biel Botó
Jordina Simón
Eudald Torró
Queralt Simón
Oriol Serra
Albert Syrovarov
Res.
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Nom
Arnau Juvé
Ferran Rovira
Mar Casado
Nacho Olivé
Laia Serra
Max Gudayol

Ronda 5

Nom
Max Gudayol
Laia Serra
Nacho Olivé
Mar Casado
Ferran Rovira
Arnau Juvé
Res.
% - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Biel Botó
Albert Syrovarov
Oriol Serra
Queralt Simón
Eudald Torró
Jordina Simón

Ronda 6

Nom
Biel Botó
Eudald Torró
Queralt Simón
Oriol Serra
Albert Syrovarov
Max Gudayol
Res.
1 - 0
1 - 0
% - 1
1 - 0
0 - 1
% - 1
Nom
Jordina Simón
Arnau Juvé
Ferran Rovira
Mar Casado
Nacho Olivé
Laia Serra

Ronda 7

Nom
Laia Serra
Nacho Olivé
Mar Casado
Ferran Rovira
Arnau Juvé
Jordina Simón
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Biel Botó
Max Gudayol
Albert Syrovarov
Oriol Serra
Queralt Simón
Eudald Torró

Ronda 8

Nom
Biel Botó
Queralt Simón
Oriol Serra
Albert Syrovarov
Max Gudayol
Laia Serra
Res.
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Eudald Torró
Jordina Simón
Arnau Juvé
Ferran Rovira
Mar Casado
Nacho Olivé

Ronda 9

Nom
Nacho Olivé
Mar Casado
Ferran Rovira
Arnau Juvé
Jordina Simón
Eudald Torró
Res.
0 - 1
½ - ½
1 - %
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Biel Botó
Laia Serra
Max Gudayol
Albert Syrovarov
Oriol Serra
Queralt Simón

Ronda 10

Nom
Biel Botó
Oriol Serra
Albert Syrovarov
Max Gudayol
Laia Serra
Nacho Olivé
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
% - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Queralt Simón
Eudald Torró
Jordina Simón
Arnau Juvé
Ferran Rovira
Mar Casado

Ronda 11

Nom
Mar Casado
Ferran Rovira
Arnau Juvé
Jordina Simón
Eudald Torró
Queralt Simón
Res.
0 - 1
½ - ½
1 - 0
0 - 1
½ - ½
0 - 1
Nom
Biel Botó
Nacho Olivé
Laia Serra
Max Gudayol
Albert Syrovarov
Oriol Serra

Classificació

Núm.
1
2
3
4
Nom
Cristina Teixidor
Arnau Bonet
Martí Barnés
David Burgués
Punts
4½
3½
3
1
Sonen
12,25
7,25
5,50
4,50

Tots els participants fan tercer de primària, llevat de l'Arnau Bonet que fan primer.

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Arnau Bonet
David Burgués
Res.
1 - 0
½ - ½
Nom
Martí Barnés
Cristina Teixidor

Ronda 2

Nom
Martí Barnés
Arnau Bonet
Res.
0 - 1
1 - 0
Nom
Cristina Teixidor
David Burgués

Ronda 3

Nom
David Burgués
Cristina Teixidor
Res.
0 - 1
½ - ½
Nom
Martí Barnés
Arnau Bonet

Ronda 4

Nom
Martí Barnés
Cristina Teixidor
Res.
1 - 0
½ - ½
Nom
Arnau Bonet
David Burgués

Ronda 5

Nom
Cristina Teixidor
David Burgués
Res.
1 - 0
0 - 1
Nom
Martí Barnés
Arnau Bonet

Ronda 6

Nom
Martí Barnés
Arnau Bonet
Res.
1 - 0
0 - 1
Nom
David Burgués
Cristina Teixidor

 

Classificació

Núm.
1
2
3
4
Nom
Azael Subirà
Nil Costa
Otis Vilà
Enoch Díaz
Punts
6
4
2
0
Sonen
12,00
4,00
0,00
0,00

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Azael Subirà
Otis Vilà
Res.
1 - 0
1 - 0
Nom
Nil Costa
Enoch Díaz

Ronda 2

Nom
Nil Costa
Azael Subirà
Res.
1 - 0
1 - 0
Nom
Enoch Díaz
Otis Vilà

Ronda 3

Nom
Otis Vilà
Enoch Díaz
Res.
0 - 1
0 - 1
Nom
Nil Costa
Azael Subirà

Ronda 4

Nom
Nil Costa
Enoch Díaz
Res.
0 - 1
0 - 1
Nom
Azael Subirà
Otis Vilà

Ronda 5

Nom
Enoch Díaz
Otis Vilà
Res.
0 - 1
0 - 1
Nom
Nil Costa
Azael Subirà

Ronda 6

Nom
Nil Costa
Azael Subirà
Res.
1 - 0
1 - 0
Nom
Otis Vilà
Enoch Díaz

Classificació

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
Arnau Gusó
París Lloret
Joel Agell
Jan Blay
Guillem Bayona
Caïm Subirà
Josep Prats
Aitor Pèrez
Pere Núñez
Punts
7
7
4½
4
3½
3
3
2
2
Sonen
25,00
22,00
12,50
15,00
12,00
9,25
7,25
6,50
6,00

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Aitor Pèrez
Pere Núñez
Josep Prats
Joel Agell
Guillem Bayona
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Caïm Subirà
París Lloret
Arnau Gusó
Jan Blay
Descans

Ronda 2

Nom
Arnau Gusó
París Lloret
Caïm Subirà
Guillem Bayona
Jan Blay
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
 
Nom
Joel Agell
Josep Prats
Pere Núñez
Aitor Pèrez
Descans

Ronda 3

Nom
Pere Núñez
Josep Prats
Joel Agell
Jan Blay
Aitor Pèrez
Res.
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Guillem Bayona
Caïm Subirà
París Lloret
Arnau Gusó
Descans

Ronda 4

Nom
París Lloret
Caïm Subirà
Guillem Bayona
Aitor Pèrez
Arnau Gusó
Res.
1 - 0
½ - ½
½ - ½
0 - 1
 
Nom
Jan Blay
Joel Agell
Josep Prats
Pere Núñez
Descans

Ronda 5

Nom
Josep Prats
Joel Agell
Jan Blay
Arnau Gusó
Pere Núñez
Res.
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Aitor Pèrez
Guillem Bayona
Caïm Subirà
París Lloret
Descans

Ronda 6

Nom
Caïm Subirà
Guillem Bayona
Aitor Pèrez
Pere Núñez
París Lloret
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Arnau Gusó
Jan Blay
Joel Agell
Josep Prats
Descans

Ronda 7

Nom
Joel Agell
Jan Blay
Arnau Gusó
París Lloret
Josep Prats
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Pere Núñez
Aitor Pèrez
Guillem Bayona
Caïm Subirà
Descans

Ronda 8

Nom
Guillem Bayona
Aitor Pèrez
Pere Núñez
Josep Prats
Caïm Subirà
Res.
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
 
Nom
París Lloret
Arnau Gusó
Jan Blay
Joel Agell
Descans

Ronda 9

Nom
Jan Blay
Arnau Gusó
París Lloret
Caïm Subirà
Joel Agell
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Josep Prats
Pere Núñez
Aitor Pèrez
Guillem Bayona
Descans

Classificació

Núm.
1
2
3
4
Nom
Ferran Duran
Marc Parnau
Aleix Morales
Biel Carreras
Punts
5
4½
2
½
SB
 9.50
 9.00
 3.00
 1.00

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Aleix Morales
Marc Parnau
Res.
0 - 1
1 - 0
Nom
Ferran Duran
Biel Carreras

Ronda 2

Nom
Ferran Duran
Aleix Morales
Res.
1 - 0
0 - 1
Nom
Biel Carreras
Marc Parnau

Ronda 3

Nom
Marc Parnau
Biel Carreras
Res.
1 - 0
½ - ½
Nom
Ferran Duran
Aleix Morales

Ronda 4

Nom
Ferran Duran
Biel Carreras
Res.
1 - 0
0 - 1
Nom
Aleix Morales
Marc Parnau

Ronda 5

Nom
Biel Carreras
Marc Parnau
Res.
0 - 1
½ - ½
Nom
Ferran Duran
Aleix Morales

Ronda 6

Nom
Ferran Duran
Aleix Morales
Res.
1 - 0
1 - 0
Nom
Marc Parnau
Biel Carreras

Entre el febrer i el maig del 2016, es fa un torneig d'escacs a diferents escoles agrupant els nens per cursos dins les classes d'extra-escolars.

 

Els tornejos corresponent aquest curs 2015-2016 són:

Sant Gabriel (1r, 2n i 3r Curs)

Sant Gabriel (4t i 5è Curs)

Guillem de Montgrí (1r, 2n i 3r Curs)

Guillem de Montgrí (4t i 5è Curs)

Sant Jordi Desvalls (3r i 4t Curs)

Pals (1r - 6è Curs)

Forallac (1r, 2n i 3r Curs)

 

En cada un dels enllaços hi trobareu la classificació i els resultats dels emparellaments. El sistema de competició és el de lliga, és a dir, tots contra tots, i si el grup és petit es fa a doble volta per tal que juguin més partides. Les partides es fan sense rellotges ni apuntant la partida. Es permet corregir errades (cal aprendre!) però no es guanya si no es fa un escac i mat ben fet.

 

 

Classificació

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Pau Rubau
Fermín Villegas
Joel Bonet
Ot Mera
Eloi Cos
Ot Casas
Gerard Ribas
Joao Hidalgo
Punts
6
4
Sonen
 17.75
 16.50
 9.50
 10.75
 7.50
 6.00
 5.50
 4.50

Tots els participants fan quart de primària.

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Joao Hidalgo
Ot Mera
Joel Bonet
Pau Rubau
Res.
0 - 1
% - %
1 - 0
½ - ½
Nom
Ot Casas
Eloi Cos
Gerard Ribas
Fermín Villegas

Ronda 2

Nom
Ot Casas
Gerard Ribas
Eloi Cos
Joao Hidalgo
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Fermín Villegas
Pau Rubau
Joel Bonet
Ot Mera

Ronda 3

Nom
Ot Mera
Joel Bonet
Pau Rubau
Fermín Villegas
Res.
0 - 1
1 - 0
½ - ½
1 - 0
Nom
Ot Casas
Joao Hidalgo
Eloi Cos
Gerard Ribas

Ronda 4

Nom
Ot Casas
Eloi Cos
Joao Hidalgo
Ot Mera
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Gerard Ribas
Fermín Villegas
Pau Rubau
Joel Bonet

Ronda 5

Nom
Joel Bonet
Pau Rubau
Fermín Villegas
Gerard Ribas
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
Nom
Ot Casas
Ot Mera
Joao Hidalgo
Eloi Cos

Ronda 6

Nom
Ot Casas
Joao Hidalgo
Ot Mera
Joel Bonet
Res.
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Eloi Cos
Gerard Ribas
Fermín Villegas
Pau Rubau

Ronda 7

Nom
Pau Rubau
Fermín Villegas
Gerard Ribas
Eloi Cos
Res.
1 - 0
1 - 0
½ - ½
½ - ½
Nom
Ot Casas
Joel Bonet
Ot Mera
Joao Hidalgo