user_mobilelogo

Calendari Tornejos Territorial de Girona

Torneig llampec

Torneig llampec

Aprofitant el gran dinamisme que hi ha al llarg del cap de setmana de la Fira comercial, agrícola i ramadera de Sant Andreu de Torroella, el Club decideix posar-hi el seu granet de sorra i dur a terme una activitat més. El novembre del 2014 té lloc la primera edició del Torneig Llampec amb partides ràpides pel sistema de Bronstein (5 minuts per jugador més 2 segons per jugada).

Quadre d'honor

Edició
I
II
Any
Primer
Carles Vilà
John Fowler
Segon
Henri Vincent
Carles Vilà
Tercer
Francesc Batlle
Adrià Verdaguer
Millor Sub-16
 
Aniol Anglada

A continuació tots els resultats de totes les rondes jugades del II Torneig Llampec Fira de Sant Andreu 2015. Els tres primers obtingueren els tres trofeus i el quart classificat Aniol Anglada s'endugué el trofeu com a millor sub-16.

 

Resultats de les 9 rondes

Ronda 1

Nom
Anglada Aniol
Vilà Carles
Verdaguer Adrià
Fowler John
Perez Oscar
Res.
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Martinez Oliver
Verdaguer Ricard
Vilà Arnau
Perez Aitor
Descans

Ronda 2

Nom
Vilà Arnau
Verdaguer Ricard
Martinez Oliver
Perez Oscar
Perez Aitor
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Fowler John
Verdaguer Adrià
Vilà Carles
Anglada Aniol
Descans

 

Ronda 3

Nom
Vilà Carles
Verdaguer Adrià
Fowler John
Perez Aitor
Anglada Aniol
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
 
Nom
Perez Oscar
Martinez Oliver
Verdaguer Ricard
Vilà Arnau
Descans

 

Ronda 4

Nom
Verdaguer Ricard
Martinez Oliver
Perez Oscar
Anglada Aniol
Vilà Arnau
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Perez Aitor
Fowler John
Verdaguer Adrià
Vilà Carles
Descans

 

Ronda 5

Nom
Verdaguer Adrià
Fowler John
Perez Aitor
Vilà Arnau
Vilà Carles
Res.
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Anglada Aniol
Perez Oscar
Martinez Oliver
Verdaguer Ricard
Descans

 

Ronda 6

Nom
Martinez Oliver
Perez Oscar
Anglada Aniol
Vilà Carles
Verdaguer Ricard
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Vilà Arnau
Perez Aitor
Fowler John
Verdaguer Adrià
Descans

 

Ronda 7

Nom
Fowler John
Perez Aitor
Vilà Arnau
Verdaguer Ricard
Verdaguer Adrià
Res.
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
 
Nom
Vilà Carles
Anglada Aniol
Perez Oscar
Martinez Oliver
Descans

 

Ronda 8

Nom
Perez Oscar
Anglada Aniol
Vilà Carles
Verdaguer Adrià
Martinez Oliver
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
 
Nom
Verdaguer Ricard
Vilà Arnau
Perez Aitor
Fowler John
Descans

 

Ronda 9

Nom
Perez Aitor
Vilà Arnau
Verdaguer Ricard
Martinez Oliver
Fowler John
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
 
Nom
Verdaguer Adrià
Vilà Carles
Anglada Aniol
Perez Oscar
Descans

 

II Torneig llampec Fira de Sant Andreu

  • Data: Diumenge, 29 de novembre de 2015
  • Rondes: 9 pel sistema suís i desempat Bulchoz
  • Ritme de joc: 5 minuts + 2 segons de retard per jugada (sistema Bronstein)
  • Hora inici: 17:00
  • Local de joc: Casa Pastors, c/Major, 31
  • Trofeus: 3 primers classificats i el millor jugador sub-16

Nota: La presència de nou jugadors es va estimar més fer un torneig a round-robin de 9 rondes.

 

Campió: John Fowler

Sots-campió: Carles Vilà

3r classificat: Adrià Verdaguer

Millor Sub-16: Aniol Anglada

 

Classificació Final

Rank
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
John Fowler
Carles Vilà
Adrià Verdaguer
Aniol Anglada
Oliver Martínez
Arnau Vilà
Òscar Pérez
Ricard Verdaguer
Aitor Pérez
Pts
8
6
6
5
4
4
2
1
0
SB
28,00
17,00
16,00
13,00
8,00
7,00
1,00
0,00
0,00

 

Pels resultats de totes les rondes

Cliqueu aquí

A continuació les classificacions parcials i tots els resultats de totes les rondes jugades en el I Torneig Llampec Fira de Sant Andreu 2014. Primer les classificacions i els resultats de les primeres quatre rondes dels 16 jugadors participants i després les tres rondes restants dividits en dos grups de vuit jugadors.

Classificació primeres 4 rondes

Núm.
1
2
3
 
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Nom
Vilà Carles
Vincent Henri
Batlle Francesc
De las Heras Jan
Danés Joaquim
Verdaguer Adrià
Costa Aleix
Danés Roger
Verdaguer Ricard
Danés Jordi
Danés Genís
Verdaguer Ramon
De las Heras Joan
Garcia Nicolás
Montes Robert
Montes Adrià
Pts
4
3
3
3
2
2
2
2
1
1
1
1
1
0
BUC
8
8
11½
8
8
5
11½
10
5
6

 

Classificació Final Grup A (8 primers classificats)

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Vilà Carles
Vincent Henri
Batlle Francesc
Danés Roger
Verdaguer Adrià
Costa Aleix
Danés Joaquim
De las heras Jan
Pts
3
2
2
2
1
1
1
0
BUC
5
5
4
2
6
6
3
5

 

Classificació Final Grup B (8 segons classificats)

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Garcia Nicolás
Danés Genís
Verdaguer Ricard
Verdaguer Ramon
Danés Jordi
Montés Adrià
Montés Robert
De las Heras Joan
Pts
3
2
2
2
1
1
½
½
BUC
5
6

 

Resultats de totes les 4 rondes primeres

Ronda 1

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Garcia Nicolás
Costa Aleix
Montes Robert
Danés Joaquim
Verdaguer Ramon
Danés Roger
Vilà Carles
De las Heras Joan
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Batlle Francesc
Montes Adrià
Danés Genís
Verdaguer Adrià
Danés Jordi
Verdaguer Ricard
De las Heras Jan
Vincent Henri

Ronda 2

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Batlle Francesc
Verdaguer Ricard
Danés Genís
Verdaguer Adrià
De las Heras Joan
Danés Jordi
Montes Adrià
De las Heras Jan
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Nom
Verdaguer Ramon
Costa Aleix
Vilà Carles
Vincent Henri
Danés Joaquim
Garcia Nicolás
Danés Roger
Montes Robert

 

Ronda 3

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Costa Aleix
Vilà Carles
Vincent Henri
Danés Joaquim
Danés Roger
Verdaguer Ramon
Montes Robert
Garcia Nicolás
Res.
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Batlle Francesc
Verdaguer Adrià
Danés Genís
Verdaguer Ricard
Danés Jordi
De las Heras Jan
De las Heras Joan
Montes Adrià

 

Ronda 4

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Batlle Francesc
De las Heras Jan
Danés Genís
Vincent Henri
Verdaguer Adrià
Danés Jordi
Verdaguer Ricard
Montes Adrià
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
Nom
Vilà Carles
Costa Aleix
Danés Joaquim
Danés Roger
Garcia Nicolás
De las Heras Joan
Verdaguer Ramon
Montes Robert

Resultats de totes les 3 rondes Grup A

Ronda 5

Taula
1
2
3
4
Nom
De las heras Jan
Costa Aleix
Vilà Carles
Danés Joaquim
Res.
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Batlle Francesc
Verdaguer Adrià
Danés Roger
Vincent Henri

 

Ronda 6

Taula
1
2
3
4
Nom
Batlle Francesc
Vincent Henri
Danés Joaquim
Danés Roger
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Verdaguer Adrià
Vilà Carles
Costa Aleix
De las heras Jan

 

Ronda 7

Taula
1
2
3
4
Nom
Vilà Carles
De las heras Jan
Costa Aleix
Vincent Henri
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Batlle Francesc
Danés Joaquim
Danés Roger
Verdaguer Adrià

 

Resultats de totes les 3 rondes Grup B

Ronda 5

Taula
1
2
3
4
Nom
Montés Adrià
Danés Genís
Verdaguer Ramon
Garcia Nicolás
Res.
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Danés Jordi
Montés Robert
De las Heras Joan
Verdaguer Ricard

 

Ronda 6

Taula
1
2
3
4
Nom
Danés Jordi
Verdaguer Ramon
De las Heras Joan
Verdaguer Ricard
Res.
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
Nom
Garcia Nicolás
Danés Genís
Montés Robert
Montés Adrià

 

Ronda 7

Taula
1
2
3
4
Nom
Danés Genís
Danés Jordi
Montés Robert
Montés Adrià
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Garcia Nicolás
Verdaguer Ramon
Verdaguer Ricard
De las Heras Joan

I Torneig llampec Fira de Sant Andreu

  • Data: 29 de novembre de 2014
  • Rondes: 7 pel sistema suís i desempat Bulchoz
  • Ritme de joc: 5 minuts + 3 segons de retard per jugada (sistema Bronstein)
  • Hora inici: 16:00
  • Local de joc: Casa Pastors, c/Major, 31
  • Trofeus: els 3 primers classificats

 

Classificacions parcials i resultats de totes les rondes

Cliqueu aquí

 

Classificació Final total per punts

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Nom
Vilà Carles
Vincent Henri
Batlle Francesc
Danés Roger
Danés Joaquim
Garcia Nicolás
Verdaguer Ricard
Verdaguer Adrià
De las Heras Jan
Costa Aleix
Danés Jordi
Danés Genís
Verdaguer Ramon
De las Heras Joan
Montes Robert
Montes Adrià
1 volta
4
3
2
3
1
2
3
2
2
1
1
1
1
0
2 volta
3
2
2
2
1
3
2
1
0
1
1
2
2
½
½
1
Total
7
5
4
4
4
4
3
3
3
3
3
1