user_mobilelogo
Dimecres, 19 Febrer 2014 00:00

Campionats d'Edats de Girona 2014

Valorar aquest article
(0 vots)

Els dissabtes 25 de gener, 1, 8 i 15 de feberer, varen participar tres jugadors del club als campionats d'edats de la demarcació de Girona, jugat a la seu del club Gerunda el sub-14, i al poliesportiu de Vilobí els sub-12 i sub-10.

A la categoria de Sub-14, hi ha participat el rossinc Adrià Verdaguer, que debutava en partides oficialsi computables per la federació catalana d'escacs, però així i tot ha fet un gran paper guanyant dues magnífiques partides. Tot s'ha de dir que a aquest grup el nivell a Girona ja és molt fort!

A la categoria Sub-12, hi ha anat l'Aleix Costa, que l'any passat ja hi va participar però a la categoria Sub-10. Malgrat el salt de categoria, s'ha de dir que també ha fet un salt al seu nivell de joc: ha guanyat 4 de les 8 partides, i de bon tros podia haver fet més!

A la categoria Sub-10, un altre debutant en competicions oficials, en Roger Darné, l'últim fitxatge del club. I el debut no ha estat res més que excel·lent: n'ha guanyat 4 de les 8 partides.

Aleix Costa       Roger Darné

Foto esquerra apareix l'Aleix Costa i a la foto de la dreta en Roger Darné, en plena batalla en les seves partides jugades a Vilobí.

Els emparallaments i resultats de les 8 partides de l'Adrià Verdeguer a la categoria Sub-14:

Rd.

T.

Nº Ini.

Nom

Elo

Equip

Pts.

Res.

1

10

10

Feliu Paradeda Marta

1795

Ger

5

s 0

2

10

17

Garcia Moles Àlex

1705

Seg

4

w 0

3

12

-

bye

-

 

-

- 1

4

9

14

Cros Garcia Marc

1765

Olo

4

s 0

5

9

12

Guinot Albert

1785

Olo

4

w 0

6

10

19

Essabah Morales Daniel

1700

Bla

3

s 0

7

10

20

Garcia Zafra Selena

1700

Seg

1

s 1

8

9

23

Viñolas Anglada Judith

1700

Fig

3

w

 

 Els emparallaments i resultats de les 8 partides de l'Aleix Costa a la categoria Sub-12:

Rd.

T.

Nº Ini.

Nom

Elo

Equip

Pts.

Res.

1

9

30

Lazaro Pujol Abel

1700

Olo

3,5

s 0

2

12

27

Fernandez Larrosa Jordi

1700

Bla

1

w 1

3

8

28

Font I Martinez Pau

1700

Sgr

2,5

s 1

4

5

14

De Vicente I Ferrer Marc

1720

Css

6

w 0

5

9

34

Ramirez Catalan Gerard

1700

Fig

4,5

s 1

6

4

2

Mallol Descarrega Aleix

1858

Fig

6

w 0

7

9

20

Batchelli Abad Aleix

1700

Seg

3

s 1K

8

7

12

Villen Vidal Pau

1725

Pld

5

s 0

 

Els emparallaments i resultats de les 8 partides d'en Roger Darné a la categoria Sub-10:

Rd.

T.

Nº Ini.

Nom

Elo

Equip

Pts.

Res.

1

5

5

Alonso Gimenez Diego

1744

Ger

6

w 0

2

11

8

Sanz Peña Carlos

1713

Pld

4

w 1

3

7

6

Rico Sargatal Guillem

1725

Pld

4,5

s 1

4

4

10

Alcantarilla I López Daniel

1700

Sgr

5

s 0

5

11

38

Valenzuela Rivas Oscar

1700

Fig

3,5

w 1

6

7

37

Tubert Mascort Joan

1700

Css

5

s 0

7

8

13

Barrios Rueda Gerard

1700

Fig

3

w 1

8

7

16

Bosch Dalmau Marcel

1700

Ger

5

s 0

Llegir 2974 vegades