user_mobilelogo

Calendari Tornejos Territorial de Girona

Obert Baix Ter

Obert Baix Ter

Dimarts, 10 Setembre 2019 11:26

Partides Baix Ter 2019


Diumenge, 08 Setembre 2019 21:40

Resultats Baix Ter 2019

Resultats del "II Obert Baix Ter IRT Sub 2200"

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Núm.
1
20
3
23
5
26
7
28
9
30
11
32
13
35
15
37
17
19
21
25
34
38
Nom
Dorca Dilme Ramon 
Vinolas Anglada Laura 
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Ridao Gimeno Oscar 
Parals Marce Luis 
Lobo Pereira Arami 
Caballero Maytin Jesus 
Puignero Vilaro Marc 
Moles Fuentes Jesus 
Miro Arbelaes Aleix 
Rivas Peix Raul 
Uber Gracia Hugo 
Lopez Minguella Armand 
Toquero Gracia Laura 
Turon Costabella Joan 
Nieto Amat Alejandro 
Collazo Gibanel Sergio 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Pereira Garcia Josep R. 
Ortiz Padro Pol 
Collazo Casals Marc 
Guerra Turon Lluc 
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0
0
0
0
0
0
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
 
 
 
 
 
Nom
Morales Castañeda Manuel 
Banos Oscar 
Rojas Farreras Josep 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Guirado Martinez David 
Molano Lafuente Ismael 
Barea Garcia Lluis 
Rex Torsten 
Vila I Bague Arnau 
Sanz Ogaya Mario 
Valle Luis Leo 
Pla Andreu Abraham 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Mas Mestres Jordi 
Verdaguer Camps Ricard 
Moles Benali Joan 
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
18
2
22
4
24
6
27
8
29
10
31
12
33
14
36
16
 
 
 
 
 
 

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Núm.
2
10
4
14
6
16
8
31
18
17
29
33
21
22
34
24
36
27
37
26
Nom
Banos Oscar 
Sanz Ogaya Mario 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Mas Mestres Jordi 
Molano Lafuente Ismael 
Moles Benali Joan 
Rex Torsten 
Valle Luis Leo 
Morales Castañeda Manuel 
Collazo Gibanel Sergio 
Vila I Bague Arnau 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Pereira Garcia Josep R. 
Rojas Farreras Josep 
Collazo Casals Marc 
Guirado Martinez David 
Verdaguer Camps Ricard 
Barea Garcia Lluis 
Nieto Amat Alejandro 
Lobo Pereira Arami 
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
1
½
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
½ - ½
0 - 1
½ - ½
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
½ - ½
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1
0
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
½
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
 
Nom
Moles Fuentes Jesus 
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Pla Andreu Abraham 
Parals Marce Luis 
Lopez Minguella Armand 
Caballero Maytin Jesus 
Turon Costabella Joan 
Dorca Dilme Ramon 
Rivas Peix Raul 
Puignero Vilaro Marc 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Vinolas Anglada Laura 
Miro Arbelaes Aleix 
Uber Gracia Hugo 
Ridao Gimeno Oscar 
Toquero Gracia Laura 
Ortiz Padro Pol 
Guerra Turon Lluc 
bye
Sense emparellar
Núm.
9
3
12
5
13
7
15
1
11
28
19
20
30
32
23
35
25
38
 
 

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Núm.
3
5
1
15
13
7
22
12
25
29
31
20
11
23
19
28
30
38
4
26
Nom
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Parals Marce Luis 
Dorca Dilme Ramon 
Turon Costabella Joan 
Lopez Minguella Armand 
Caballero Maytin Jesus 
Rojas Farreras Josep 
Pla Andreu Abraham 
Ortiz Padro Pol 
Vila I Bague Arnau 
Valle Luis Leo 
Vinolas Anglada Laura 
Rivas Peix Raul 
Ridao Gimeno Oscar 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Puignero Vilaro Marc 
Miro Arbelaes Aleix 
Guerra Turon Lluc 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Lobo Pereira Arami 
Pts.
2
2
1
1
1
1
1
1
1
½
½
0
0
0
0
2
0
Resultat
½ - ½
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
½ - ½
1 - 0
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0
0
Pts.
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
½
½
½
0
0
0
 
 
Nom
Moles Fuentes Jesus 
Moles Benali Joan 
Rex Torsten 
Molano Lafuente Ismael 
Banos Oscar 
Pereira Garcia Josep R. 
Sanz Ogaya Mario 
Barea Garcia Lluis 
Mas Mestres Jordi 
Collazo Gibanel Sergio 
Morales Castañeda Manuel 
Nieto Amat Alejandro 
Collazo Casals Marc 
Guirado Martinez David 
Toquero Gracia Laura 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Verdaguer Camps Ricard 
Uber Gracia Hugo 
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
9
16
8
6
2
21
10
27
14
17
18
37
34
24
35
33
36
32
 
 

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
6
9
12
2
16
18
8
15
25
14
17
37
21
27
32
35
33
36
10
26
30
Nom
Molano Lafuente Ismael 
Moles Fuentes Jesus 
Pla Andreu Abraham 
Banos Oscar 
Moles Benali Joan 
Morales Castañeda Manuel 
Rex Torsten 
Turon Costabella Joan 
Ortiz Padro Pol 
Mas Mestres Jordi 
Collazo Gibanel Sergio 
Nieto Amat Alejandro 
Pereira Garcia Josep R. 
Barea Garcia Lluis 
Uber Gracia Hugo 
Toquero Gracia Laura 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Verdaguer Camps Ricard 
Sanz Ogaya Mario 
Lobo Pereira Arami 
Miro Arbelaes Aleix 
Pts.
2
2
2
2
1
1
1
1
1
½
0
0
0
1
Resultat
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
½ - ½
½ - ½
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
1
0
0
0
Pts.
3
2
2
2
2
1
1
1
½
½
0
 
 
 
 
Nom
Parals Marce Luis 
Dorca Dilme Ramon 
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Vila I Bague Arnau 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Caballero Maytin Jesus 
Vinolas Anglada Laura 
Rivas Peix Raul 
Lopez Minguella Armand 
Rojas Farreras Josep 
Ridao Gimeno Oscar 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Puignero Vilaro Marc 
Valle Luis Leo 
Guirado Martinez David 
Collazo Casals Marc 
Guerra Turon Lluc 
bye
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
5
1
3
29
4
7
20
11
13
22
23
19
28
31
24
34
38
 
 
 
 

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
3
1
5
4
7
11
13
23
20
31
10
22
24
28
34
36
38
19
25
30
35
Nom
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Dorca Dilme Ramon 
Parals Marce Luis 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Caballero Maytin Jesus 
Rivas Peix Raul 
Lopez Minguella Armand 
Ridao Gimeno Oscar 
Vinolas Anglada Laura 
Valle Luis Leo 
Sanz Ogaya Mario 
Rojas Farreras Josep 
Guirado Martinez David 
Puignero Vilaro Marc 
Collazo Casals Marc 
Verdaguer Camps Ricard 
Guerra Turon Lluc 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Ortiz Padro Pol 
Miro Arbelaes Aleix 
Toquero Gracia Laura 
Pts.
3
2
2
2
2
1
1
1
0
2
2
1
1
Resultat
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
½ - ½
- - +
0 - 1
0
0
0
0
Pts.
3
2
2
2
1
1
1
1
0
 
 
 
 
Nom
Molano Lafuente Ismael 
Banos Oscar 
Moles Fuentes Jesus 
Morales Castañeda Manuel 
Mas Mestres Jordi 
Rex Torsten 
Moles Benali Joan 
Pla Andreu Abraham 
Vila I Bague Arnau 
Pereira Garcia Josep R. 
Collazo Gibanel Sergio 
Turon Costabella Joan 
Barea Garcia Lluis 
Nieto Amat Alejandro 
Uber Gracia Hugo 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Lobo Pereira Arami 
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
6
2
9
18
14
8
16
12
29
21
17
15
27
37
32
33
26
 
 
 
 

 

Ronda 6

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Núm.
2
5
14
8
12
29
17
9
16
18
19
21
24
37
32
27
26
38
30
36
Nom
Banos Oscar 
Parals Marce Luis 
Mas Mestres Jordi 
Rex Torsten 
Pla Andreu Abraham 
Vila I Bague Arnau 
Collazo Gibanel Sergio 
Moles Fuentes Jesus 
Moles Benali Joan 
Morales Castañeda Manuel 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Pereira Garcia Josep R. 
Guirado Martinez David 
Nieto Amat Alejandro 
Uber Gracia Hugo 
Barea Garcia Lluis 
Lobo Pereira Arami 
Guerra Turon Lluc 
Miro Arbelaes Aleix 
Verdaguer Camps Ricard 
Pts.
4
4
3
3
2
2
2
2
1
0
1
1
Resultat
½ - ½
½ - ½
½ - ½
1 - 0
½ - ½
0 - 1
0 - 1
1 - 0
½ - ½
½ - ½
1 - 0
½ - ½
½ - ½
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0
0
Pts.
4
4
3
3
2
2
2
2
1
1
 
 
Nom
Molano Lafuente Ismael 
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Dorca Dilme Ramon 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Valle Luis Leo 
Lopez Minguella Armand 
Caballero Maytin Jesus 
Turon Costabella Joan 
Rivas Peix Raul 
Vinolas Anglada Laura 
Ridao Gimeno Oscar 
Ortiz Padro Pol 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Rojas Farreras Josep 
Sanz Ogaya Mario 
Collazo Casals Marc 
Toquero Gracia Laura 
Puignero Vilaro Marc 
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
6
3
1
4
31
13
7
15
11
20
23
25
33
22
10
34
35
28
 
 

 

Ronda 7

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
3
6
1
13
7
31
11
18
15
27
20
33
25
22
23
35
34
4
10
30
36
Nom
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Molano Lafuente Ismael 
Dorca Dilme Ramon 
Lopez Minguella Armand 
Caballero Maytin Jesus 
Valle Luis Leo 
Rivas Peix Raul 
Morales Castañeda Manuel 
Turon Costabella Joan 
Barea Garcia Lluis 
Vinolas Anglada Laura 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Ortiz Padro Pol 
Rojas Farreras Josep 
Ridao Gimeno Oscar 
Toquero Gracia Laura 
Collazo Casals Marc 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Sanz Ogaya Mario 
Miro Arbelaes Aleix 
Verdaguer Camps Ricard 
Pts.
4
4
3
3
2
2
1
1
1
Resultat
½ - ½
½ - ½
½ - ½
½ - ½
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0
0
0
0
Pts.
4
3
3
3
2
2
0
 
 
 
 
Nom
Banos Oscar 
Rex Torsten 
Parals Marce Luis 
Mas Mestres Jordi 
Pla Andreu Abraham 
Moles Fuentes Jesus 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Moles Benali Joan 
Vila I Bague Arnau 
Collazo Gibanel Sergio 
Guirado Martinez David 
Pereira Garcia Josep R. 
Nieto Amat Alejandro 
Lobo Pereira Arami 
Puignero Vilaro Marc 
Uber Gracia Hugo 
Guerra Turon Lluc 
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
2
8
5
14
12
9
19
16
29
17
24
21
37
26
28
32
38
 
 
 
 
Diumenge, 08 Setembre 2019 21:30

Classificació Obert Baix Ter 2019

Clasificació Final de l'Obert Baix Ter 2019

#
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
Ini.
3
5
6
2
8
1
9
14
13
7
18
4
12
31
15
11
20
25
19
27
33
16
29
23
22
10
17
21
37
24
34
28
35
26
32
30
36
38
 
FM
MK
MK
MK
 
MK
 
 
 
 
 
MK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Ibanez Tarradellas Eduardo 
Parals Marce Luis 
Molano Lafuente Ismael 
Banos Oscar 
Rex Torsten 
Dorca Dilme Ramon 
Moles Fuentes Jesus 
Mas Mestres Jordi 
Lopez Minguella Armand 
Caballero Maytin Jesus 
Morales Castañeda Manuel 
Brusi Noguera Ricardo Ll. 
Pla Andreu Abraham 
Valle Luis Leo 
Turon Costabella Joan 
Rivas Peix Raul 
Vinolas Anglada Laura 
Ortiz Padro Pol 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Barea Garcia Lluis 
Fernandez Syropyatova Daniel 
Moles Benali Joan 
Vila I Bague Arnau 
Ridao Gimeno Oscar 
Rojas Farreras Josep 
Sanz Ogaya Mario 
Collazo Gibanel Sergio 
Pereira Garcia Josep R. 
Nieto Amat Alejandro 
Guirado Martinez David 
Collazo Casals Marc 
Puignero Vilaro Marc 
Toquero Gracia Laura 
Lobo Pereira Arami 
Uber Gracia Hugo 
Miro Arbelaes Aleix 
Verdaguer Camps Ricard 
Guerra Turon Lluc 
Tipus
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
U60
 
U12
U60
 
 
U12
 
U60
U12
U12
U12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
U12
U12
U10
U12
 
U10
Gr
 
 
 
 
 
 
A
A
A
 
A
 
A
C
A
A
B
B
B
B
C
A
C
B
B
A
A
B
C
B
C
B
C
B
C
C
C
C
FED
CAT
CAT
CAT
ARG
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
FIDE
2180
2050
2040
2182
1958
2186
1947
1861
1867
2007
1668
2138
1870
1464
1754
1885
1639
1551
1663
1526
1336
1698
1477
1611
1618
1921
1690
1625
0
1605
1286
1512
1223
1542
1447
1467
1094
0
EloN
2276
2219
2171
2308
2139
2316
2107
2072
2062
2137
1901
2321
2075
1799
1968
2032
1849
1892
1879
1766
1658
1921
1737
1890
1819
2104
1904
1862
1871
1844
1587
1695
1713
1927
1534
1769
1556
1312
Club
Figueres C.E.
Figueres C.E.
Barcelona, Club Escacs
Figueres C.E.
Santa Eugenia Escacs
Banyoles, C.E.
Gerunda, C.E.
Lira Vendrellenca
Balafia-Adejo Club D'escacs
Sant Gregori C.E.
La Bisbal Emporda C.E.
Sant Cugat Club Escacs
Tortosa C.E.
Gerunda, C.E.
La Bisbal Emporda C.E.
Barad, Club Escacs
Figueres C.E.
Tres Peons C.E.
Tres Peons C.E.
Palafrugell C.E.
Gerunda, C.E.
Santa Eugenia Escacs
Figueres C.E.
Hortenc, Ateneu Cultural C.E.
Barad, C.E.
Paretana D'escacs, Associacio
Llinars, Club D'escacs
Palafrugell C.E.
Paretana D'escacs, Associacio
Peon Doblado
Llinars, Club D'escacs
Avinyo C.E.
Llinars, Club D'escacs
Llinars, Club D'escacs
Sant Joan C.E.
Paretana D'escacs, Associacio
Montgri, C.E.
Montgri, C.E.
Pts. 
5
5
5
5
5
4,5
4,5
4,5
4,5
4,5
4
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3
3
3
3
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2
2
2
1,5
1
1
0
Des1
22,5
22,5
22
20,5
19,5
20
18,5
18
17,5
17
15,5
18
16
15
14
13,5
13
12,5
11,5
10,5
9
16
14
11
10,5
11,5
11
11
10
9,5
7,5
7
6
5
6,5
5
4
0
Des2
21,5 ...
21,5 ...
21,0 ...
19,5 ...
18,5 ...
19,5 ...
17,5 ...
17,0 ...
16,5 ...
16,0 ...
15,0 ...
17,0 ...
15,0 ...
14,0 ...
13,0 ...
13,5 ...
13,0 ...
12,5 ...
11,5 ...
10,5 ...
9,0 ...
15,0 ...
14,0 ...
11,0 ...
10,5 ...
10,5 ...
11,0 ...
11,0 ...
10,0 ...
9,5 ...
7,5 ...
7,0 ...
6,0 ...
5,0 ...
6,5 ...
5,0 ...
4,0 ...
0,0 ...
Des3
29,5
29
31,5
30
26,5
31,5
29,5
28,5
28
24,5
27
28
25,5
26,5
26
26,5
24,5
24
22
20,5
18
28
28,5
23
23,5
23
23,5
24,5
23
22
18,5
19,5
22,5
20
18,5
19,5
20
20,5
Dissabte, 29 Juny 2019 13:20

Bases IRT Baix Ter 2019

II OBERT ESCACS

BAIX TER IRT SUB 2200

 

El torneig és obert a tots els/les jugadors/es amb llicència federativa en vigor per a l’any 2019 que no superin els 2200 d’elo FIDE a l’inici del torneig. És vàlid per a elo FIDE i FCE.

Les bases del torneig són les següents:

LOCAL

 

El torneig es jugarà a l’Hotel Clipper, situat al Carrer Martinet, 52, de la urbanització El Mas Pinell (Torroella de Montgrí, Baix Empordà).

 

 

SISTEMA I RITME DE JOC

 

El torneig es disputarà en un grup únic pel sistema suís a 7 rondes. Per a l’elaboració del rànquing inicial, es tindrà en compte l’Elo Català. Els emparellaments es faran pel programa informàtic Swiss-Manager.

 

El ritme de joc serà de 60 minuts + 30 segons d’increment per jugada per a cada jugador. No es permetrà l’avançament de cap partida.

 

Els Bye seran de zero punts. Se'n podran demanar un màxim de dos.

 

 

DIES I HORARI DE JOC

 

Els horaris de les 7 rondes serà el següent:

 

 

Dia

Data

Hora

Acreditació

Divendres

6 setembre

18:00

Ronda 1

Divendres

6 setembre

18:30

Ronda 2

Dissabte

7 setembre

09:00

Ronda 3

Dissabte

7 setembre

12:00

Ronda 4

Dissabte

7 setembre

16:00

Ronda 5

Diumenge

8 setembre

09:00

Ronda 6

Diumenge

8 setembre

12:00

Ronda 7

Diumenge

8 setembre

16:00

Cloenda

Diumenge

8 setembre

19:00

 

El jugador que arribi passats 30 minuts perdrà la partida per incompareixença.

 

Al finalitzar les rondes 2 i 5 es deixaran 15 minuts per poder començar la següent ronda si no s’han acabat amb el temps previst.

DESEMPATS

 

1) Pel sistema Buchholz menys el més fluix (aplicant ajustament FIDE).

2) Pel sistema Buchholz total (aplicant ajustament FIDE).

3) Pel sistema progressiu acumulat.

4) Pel resultat particular dels escaquistes empatats.

5) Per sorteig.

 

Els tres primers desempats es sortejaran un cop acabat el torneig.

 

INSCRIPCIONS

 

Les inscripcions es podran fer per telèfon al 620196558 (Carles Vilà) o pel correu electrònic Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la., fins el Dijous 5 setembre de 2019 a las 19:00 h.

 

Preu: 20 euros general, 15 euros els menors de 14 anys i jubilats.

L'ingrés s'ha de fer al compte bancari ES29-1490-0001-1924-1021-4518 indicant nom i cognoms i club, o a l’inici del torneig. Hi ha un descompte de 5 euros si es fa abans del dia 15 d’agost de 2019.

 

COMITÈ ORGANITZADOR

 

Director del torneig: Lluís Parals Marcé

Àrbitre del torneig: Carles Vilà Camps

 

El Comitè estarà format pel director i dos jugadors/es que seran escollits abans de començar la primera ronda.

 

PREMIS

 

General:

1r classificat: trofeu + 100 euros

2n classificat: trofeu + 50 euros

3r classificat: trofeu + 30 euros

Trofeu pel primer de 3 Trams que es determinaran a l’inici de la primera ronda.

Trofeu pel millor Sub12 i Sub10.

Cloenda i entrega de premis: al finalitzar la darrera ronda, aproximadament a les 19:00 del dia 8 de setembre.

ALLOTJAMENTS

L’Hotel Clipper ofereix habitacions dobles per a dues persones pel cap del setmana del 6 al 8 de setembre al preu següent:

 

  • en allotjament i esmorzar ............................. 322,00€

  • en AD tarifa NO Reemborsable.................... 289,80€

  • en mitja pensió ............................................. 405,80€

  • en MP No Reemborsable ............................. 365,22€

  • el 10% d´I.V.A. està inclòs en aquests preus.

  • La taxa turística de 0,99€ per adult/nit no està inclosa.

  • La Tarifa No Reemborsable es paga el total en el moment de fer la reserva, peró no es pot modificar ni anul·lar la reserva.

 

Per altra banda, el Camping Delfin Verde, que es troba just al costat i un dels millors càmpings de la Costa Brava, a més de parcel·les per acampar o per caravanes, disposa de bongalows i altres.

ALTRES

No es permet fumar a la sala de joc. Els jugadors es comprometen a dur la deguda vestimenta i a tenir un comportament correcte i esportiu.

No es permetrà l’entrada a la sala de joc de telèfons mòbils, tant dels participants com de les persones que vinguin a veure les partides, llevat que estiguin apagats i es mantinguin així durant tota la partida. El jugador autoritzarà a l’equip arbitral a comprovar que el telèfon està apagat en cas de tenir algun dubte.

Els participants autoritzen la publicació de les seves dades personals en els diferents mitjans de comunicació que l'organització consideri oportuns per a la necessària difusió de l'esdeveniment (llistats de resultats, classificacions, participants, partides, retransmissions, etc...). Així també els participants autoritzen la publicació d’imatges tant a la web com a les xarxes socials que l’organitzador pugui fer-ne en el transcurs del torneig i entrega de premis.

Les decisions arbitrals podran ser apel·lades per escrit fins a una hora després d’acabada la ronda al Comitè d'Apel·lació, que estarà format pel director del torneig i dos jugadors/es escollits/des durant la primera ronda entre els/les participants. Les decisions d'aquest Comitè seran definitives i inapel·lables.

L'organització es reserva el dret de permetre alguna modificació d'aquestes bases per tal de millorar el desenvolupament del torneig.

Qualsevol punt no previst en les presents bases es resoldrà aplicant la normativa vigent de la FCE i FIDE per a torneigs oberts i les lleis dels escacs de la FIDE. La participació en el torneig implica la total acceptació d’aquestes bases.

 

CONTACTES

 

Telèfon i whatsapp: 620196558

E-mail: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

Web: http://www.clubescacsmontgri.com

 

 

 

Divendres, 03 Mai 2019 08:27

II Obert Baix Ter 2019

L'Obert Baix Ter IRT Sub 2200 és obert a tots els/les jugadors/es amb llicència federativa en vigor per a l'any 2019 que no superin els 2200 d'elo FIDE a l'inici del torneig. És vàlid per a Elo FIDE i FCE. Es jugarà a l'Hotel Clipper, situat al Carrer Martinet, 52, de la urbanització El Mas Pinell (Torroella de Montgrí, Baix Empordà). Consistirà en un suís a 7 rondes (en tres dies) al ritme de 60 minuts més 30 segons per jugada, durant el cap de setmana del 6, 7 i 8 de setembre de 2019.

Els drets d'inscripció són de 20 euros general i 15 euros els menors de 14 anys i majors de 60 anys. L'ingrés s'ha de fer al compte bancari ES29-1490-0001-1924-1021-4518 indicant nom i cognoms i club, o a l’inici del torneig. Hi ha un descompte de 5 euros si es fa abans del dia 15 d'agost de 2019.

Per llegir les bases completes o les podeu descarregar clicant aquí.

Premis
General:

  • 1r classificat: trofeu + 100 euros
  • 2n classificat: trofeu + 50 euros
  • 3r classificat: trofeu + 30 euros

Trofeu pel primer de 3 Trams que es determinaran a l'inici de la primera ronda.
Trofeu pel millor Sub12 i Sub10.

Guardonats

General

  • 1r Classificat: Eduardo Ibáñez
  • 2n Classificat: Lluís Parals
  • 3r Classificat: Ismael Molano

Trams

  • Tram A: Jesús Moles
  • Tram B: Laura Viñolas
  • Tram C: Leo Valle

Edats

  • Sub12: Daniel Fernandez
  • Sub10: Hugo Uber

Tots els emparellaments i resultats de les 7 rondes ho podeu consultar al Chess-results.

Dimecres, 12 Setembre 2018 08:11

Partides Baix Ter 2018

Diumenge, 02 Setembre 2018 21:47

Classificació Obert Baix Ter 2018

Clasificació Final de l'Obert Baix Ter 2018

#
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
Ini.
5
7
2
8
3
10
19
13
12
30
29
1
14
6
11
16
32
17
22
18
15
20
9
27
21
25
31
28
35
23
4
24
36
40
38
33
26
37
41
39
34
 
 
 
MK
MK
MK
 
 
 
 
 
 
MK
 
CM
 
 
 
 
 
 
 
 
MK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Lazaro Pujol Abel
Cespedes Llaverias Llibert
Benet Catala Antoni
Parals Marce Lluis
Travesset Ribera Daniel
Travesset Sagré Jan
Xifra Tome Bernat
Molano Lafuente Ismael
Martinez Martin Jose Javier
Planella Zavala Ivan
Miró Arbelaes Aleix
Gallart Zafra Jaume
Planella Sanchez Jordi
Fernandez Madrid Carles
Moles Fuentes Jesus
Diaz Comas Jordi
Clotet Mas Dan
Freixas Bosch Josep
Lobo Pereira Arami
Farré I Benseny Miquel
Fernandez Sevilla Francesc
Carranza Font Joan
Miralles Brugues Jordi
Ortiz Padro Pol
Moles Benali Joan
Viñolas Anglada Laura
Creixans Comerma Martí
Deulofeu Peramarch Enric
Prada Villagrasa Adrià
Creixans Comerma Pol
Garcia Martinez Josep
Pereira Garcia Jose Ramon
Prada Villagrasa Pau Manel
Barat Cunill Pere
Planella Zavala Irene
Vila I Bague Arnau
Barea Garcia Lluis
Martinez Adell Xavi
Cachadiña Barceló Marc
Barat Serna Judit
Garcia Castany Jose
Tipus
 
 
 
 
 
 
 
 
 
U10
U12
 
 
 
 
 
U10
 
U12
 
 
 
 
U10
U12
 
U12
 
U12
U12
 
 
U8
 
U8
U10
 
U10
U12
U12
 
Gr
 
 
 
 
 
 
A
A
A
B
B
 
A
 
A
A
C
A
B
A
A
A
 
B
B
B
C
B
C
B
 
B
C
C
C
C
B
C
C
C
C
FED
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
FIDE
2096
2064
2145
2039
2133
2007
1786
1968
1975
1480
1505
2173
1885
2078
1991
1851
1367
1829
1681
1827
1880
1769
2010
1548
1716
1609
1372
1533
1277
1672
2096
1649
1267
0
1023
1362
1559
1165
0
1003
1321
EloN
2184
2139
2292
2199
2266
2118
1966
2135
2153
1758
1856
2302
2079
2244
2134
2049
1788
2024
1833
2027
2012
2007
2169
1882
1900
1862
1716
1797
1550
1912
2222
1875
1529
1700
1430
1735
1772
1553
1411
1443
1650
Club
Olot
Tres Peons C.E.
Reus Deportiu
Figueres C.E.
Sant Andreu C.E.
Sant Andreu C.E.
Gerunda, C.E.
Montornes C.E.
Ruy Lopez, Club Escacs
Tres Peons C.E.
Paretana D'escacs, Associacio
Tres Peons C.E.
Esplugues L'avenc C.E.
Sant Josep De Badalona C.E.
Gerunda, C.E.
Platja D'aro, Club Escacs
Joviat Fundacio
Catalonia C.E.
Llinars, Club D'escacs
Sant Gregori C.E.
Santpedor C.E.
Vilobi C.E.
Maragall, Joan Avv C.E.
Tres Peons C.E.
Santa Eugenia Escacs
Figueres C.E.
Lira, La C.E.
Palafrugell C.E.
Paretana D'escacs, Associacio
Lira, La C.E.
Sant Adria C.E.
Palafrugell C.E.
Paretana D'escacs, Associacio
Alt Emporda, Club D'escacs
Tres Peons C.E.
Figueres C.E.
Palafrugell C.E.
Ruy Lopez, Club Escacs
Montgri, C.E.
Alt Emporda, Club D'escacs
Santa Eugenia Escacs
Pts.
5
5
4,5
4,5
4,5
4
4
4
4
4
4
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3
3
3
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2
2
2
2
2
2
2
1,5
1
1
1
Des1
20
19,5
21,5
19,5
18
22,5
19
17,5
17
15
14
21,5
20,5
19
18
17,5
16
15,5
14,5
18,5
17
13,5
19,5
17,5
17
17
16,5
16
14,5
13,5
17,5
15
14,5
14,5
13,5
12,5
12,5
11,5
14
13,5
12,5
Des2
22,5
22
24,5
22
20,5
25,5
19,5
19,5
19
16
15,5
24
21,5
21
20,5
19,5
18,5
16,5
16
20,5
19,5
14
22,5
18
19
18
17,5
17
16,5
14,5
18,5
16
15,5
15,5
14,5
13
13
12,5
14,5
15,5
13,5
Des3
18
17,5
17,5
16
16,5
16,5
14,5
15,5
13,5
11
11
15,5
14,5
15,5
13,5
12,5
10,5
12
9,5
12
13
11
13
9
9,5
9
7,5
7,5
8
7,5
8
7,5
7
5
5
5
3
3,5
2
5
4
Diumenge, 02 Setembre 2018 21:36

Resultats Baix Ter 2018

Resultats del "I Obert Baix Ter IRT Sub 2200"

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
1
22
3
24
5
26
7
28
9
30
11
32
13
34
15
36
17
38
19
40
41
Nom
Gallart Zafra Jaume
Lobo Pereira Arami
Travesset Ribera Daniel
Pereira Garcia Jose Ramon
Lazaro Pujol Abel
Barea Garcia Lluis
Cespedes Llaverias Llibert
Deulofeu Peramarch Enric
Miralles Brugues Jordi
Planella Zavala Ivan
Moles Fuentes Jesus
Clotet Mas Dan
Molano Lafuente Ismael
Garcia Castany Jose
Fernandez Sevilla Francesc
Prada Villagrasa Pau Manel
Freixas Bosch Josep
Planella Zavala Irene
Xifra Tome Bernat
Barat Cunill Pere
Cachadiña Barceló Marc
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
Nom
Moles Benali Joan
Benet Catala Antoni
Creixans Comerma Pol
Garcia Martinez Josep
Viñolas Anglada Laura
Fernandez Madrid Carles
Ortiz Padro Pol
Parals Marce Lluis
Miró Arbelaes Aleix
Travesset Sagré Jan
Creixans Comerma Martí
Martinez Martin Jose Javier
Vila I Bague Arnau
Planella Sanchez Jordi
Prada Villagrasa Adrià
Diaz Comas Jordi
Martinez Adell Xavi
Farré I Benseny Miquel
Barat Serna Judit
Carranza Font Joan
Sense emparellar
Núm.
21
2
23
4
25
6
27
8
29
10
31
12
33
14
35
16
37
18
39
20
 

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
12
2
14
4
16
6
18
8
20
10
21
31
23
33
25
35
27
37
29
41
39
Nom
Martinez Martin Jose Javier
Benet Catala Antoni
Planella Sanchez Jordi
Garcia Martinez Josep
Diaz Comas Jordi
Fernandez Madrid Carles
Farré I Benseny Miquel
Parals Marce Lluis
Carranza Font Joan
Travesset Sagré Jan
Moles Benali Joan
Creixans Comerma Martí
Creixans Comerma Pol
Vila I Bague Arnau
Viñolas Anglada Laura
Prada Villagrasa Adrià
Ortiz Padro Pol
Martinez Adell Xavi
Miró Arbelaes Aleix
Cachadiña Barceló Marc
Barat Serna Judit
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
½ - ½
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
½ - ½
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
Nom
Gallart Zafra Jaume
Moles Fuentes Jesus
Travesset Ribera Daniel
Molano Lafuente Ismael
Lazaro Pujol Abel
Fernandez Sevilla Francesc
Cespedes Llaverias Llibert
Freixas Bosch Josep
Miralles Brugues Jordi
Xifra Tome Bernat
Clotet Mas Dan
Lobo Pereira Arami
Garcia Castany Jose
Pereira Garcia Jose Ramon
Prada Villagrasa Pau Manel
Barea Garcia Lluis
Planella Zavala Irene
Deulofeu Peramarch Enric
Barat Cunill Pere
Planella Zavala Ivan
bye
Núm.
1
11
3
13
5
15
7
17
9
19
32
22
34
24
36
26
38
28
40
30
 

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
1
7
5
9
13
3
11
24
15
28
17
30
19
39
22
32
26
38
34
36
40
Nom
Gallart Zafra Jaume
Cespedes Llaverias Llibert
Lazaro Pujol Abel
Miralles Brugues Jordi
Molano Lafuente Ismael
Travesset Ribera Daniel
Moles Fuentes Jesus
Pereira Garcia Jose Ramon
Fernandez Sevilla Francesc
Deulofeu Peramarch Enric
Freixas Bosch Josep
Planella Zavala Ivan
Xifra Tome Bernat
Barat Serna Judit
Lobo Pereira Arami
Clotet Mas Dan
Barea Garcia Lluis
Planella Zavala Irene
Garcia Castany Jose
Prada Villagrasa Pau Manel
Barat Cunill Pere
Pts.
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
½
½
0
0
0
0
0
Resultat
½ - ½
½ - ½
½ - ½
½ - ½
½ - ½
1 - 0
1 - 0
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1
Pts.
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
½
½
0
0
0
 
Nom
Parals Marce Lluis
Benet Catala Antoni
Travesset Sagré Jan
Fernandez Madrid Carles
Planella Sanchez Jordi
Garcia Martinez Josep
Creixans Comerma Pol
Martinez Martin Jose Javier
Viñolas Anglada Laura
Diaz Comas Jordi
Ortiz Padro Pol
Farré I Benseny Miquel
Miró Arbelaes Aleix
Carranza Font Joan
Prada Villagrasa Adrià
Creixans Comerma Martí
Moles Benali Joan
Vila I Bague Arnau
Martinez Adell Xavi
Cachadiña Barceló Marc
bye
Núm.
8
2
10
6
14
4
23
12
25
16
27
18
29
20
35
31
21
33
37
41
 

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
7
2
10
8
6
18
14
20
16
21
35
12
4
40
23
25
27
29
31
33
37
Nom
Cespedes Llaverias Llibert
Benet Catala Antoni
Travesset Sagré Jan
Parals Marce Lluis
Fernandez Madrid Carles
Farré I Benseny Miquel
Planella Sanchez Jordi
Carranza Font Joan
Diaz Comas Jordi
Moles Benali Joan
Prada Villagrasa Adrià
Martinez Martin Jose Javier
Garcia Martinez Josep
Barat Cunill Pere
Creixans Comerma Pol
Viñolas Anglada Laura
Ortiz Padro Pol
Miró Arbelaes Aleix
Creixans Comerma Martí
Vila I Bague Arnau
Martinez Adell Xavi
Pts.
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
½
0
0
Resultat
½ - ½
1 - 0
½ - ½
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1
Pts.
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
0
0
 
Nom
Gallart Zafra Jaume
Miralles Brugues Jordi
Travesset Ribera Daniel
Lazaro Pujol Abel
Molano Lafuente Ismael
Moles Fuentes Jesus
Freixas Bosch Josep
Fernandez Sevilla Francesc
Xifra Tome Bernat
Pereira Garcia Jose Ramon
Clotet Mas Dan
Deulofeu Peramarch Enric
Planella Zavala Ivan
Lobo Pereira Arami
Prada Villagrasa Pau Manel
Garcia Castany Jose
Barat Serna Judit
Planella Zavala Irene
Cachadiña Barceló Marc
Barea Garcia Lluis
bye
Núm.
1
9
3
5
13
11
17
15
19
24
32
28
30
22
36
34
39
38
41
26
 

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Núm.
5
1
3
19
13
15
32
9
16
17
36
30
22
24
35
34
37
28
39
38
41
Nom
Lazaro Pujol Abel
Gallart Zafra Jaume
Travesset Ribera Daniel
Xifra Tome Bernat
Molano Lafuente Ismael
Fernandez Sevilla Francesc
Clotet Mas Dan
Miralles Brugues Jordi