user_mobilelogo
Escacs Actius

Escacs Actius (4)

III Actius Montgrí 2020

IXª prova del VIII CIRCUIT GIRONÍ ESCACS ACTIUS

  • Data: 6 de setembre del 2020
  • Rondes: 8
  • Ritme de joc: 10 minuts + 3 segons per jugada (10'+3'')
  • Sistema de Joc: Sistema Suís, cal estar federat, torneig homologat per ELO català (mitja K)
  • Hora d'inici: tarda a les 16:00
  • Local de joc: Hotel Clipper, C/ Martinet núm. 52, Torroella de Montgrí.
  • Àrbitre: Carles Vilà
  • Premis:
    • CAMPIÓ: Trofeu + Pernil
    • SOTSCAMPIÓ: Trofeu + Espatlla
    • 3r. CLASS.: Trofeu + Lot d’embotits
    • MILLOR TRAM 1850-2000: Trofeu
    • MILLOR TRAM 1700-1849: Trofeu
    • MILLOR TRAM fins 1700: Trofeu
    • MILLOR SUB-14: Trofeu
  • Preus: 15 €
  • Pagament: Cal fer l’ingrés al compte de la FCE indicant nom, cognoms i "ACTIU MONTGRI". ES89.2100.1033.32.0200130574. Cal portar el justificant de pagament.També es pot fer el pagament en efectiu el mateix dia dels actius.
  • Inscripcions: Formulari d'inscripcions de la FCE
  • Informació:
    • Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.
    • tèlf.: 620196558
  • Organitza: Club Escacs Montgrí i la Delegació Territorial Gironina de la Federació Catalana d’Escacs.

 Nota: per a més informació del VIII Circuit d'Actius Gironí (premis, desempats, etc.) ens remetem a la Circular GIR09/2020.

II Actius Montgrí 2015

Per diverses raons aquest torneig que s'havia de celebrar el 17 d'octubre de 2015 s'ha cancel·lat.

Vª prova del III CIRCUIT GIRONÍ ESCACS ACTIUS

  • Data: 17 d'octubre del 2015
  • Rondes: 9
  • Ritme de joc: 15 minuts + 3 segons per jugada (15'+3'')
  • Sistema de Joc: Sistema Suís, cal estar federat, torneig homologat per ELO català (mitja K)
  • Hora d'inici: Matí 10:00 (5 rondes), tarda a les 15:30 (4 rondes)
  • Local de joc: Casa Pastors, c/Major 31, Torroella de Montgrí.
  • Àrbitre: Gabriel Pérez
  • Premis:
    • CAMPIÓ: Trofeu + Pernil
    • SOTSCAMPIÓ: Trofeu + Espatlla
    • 3r. CLASS.: Trofeu + Lot d’embotits
    • MILLOR TRAM 2000-2149: Trofeu
    • MILLOR TRAM 1850-1999: Trofeu
    • MILLOR TRAM 1700-1849: Trofeu
    • MILLOR SUB-14: Trofeu
  • Preus: 15 €
  • Pagament: Cal fer l’ingrés al compte de la FCE indicant nom, cognoms i "ACTIU MONTGRI". ES89.2100.1033.32.0200130574. Cal portar el justificant de pagament.També es pot fer el pagament en efectiu el mateix dia dels actius.
  • Inscripcions: Formulari d'inscripcions de la FCE
  • Informació:
    • Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.
    • tèlf.: 620196558
  • Organitza: Club d’Escacs Montgrí i Delegació Territorial Gironina de la Federació Catalana d’Escacs.

 Nota: per a més informació del III Circuit d'Actius Gironí (premis, desempats, etc.) ens remetem a la Circular GIR11/2015.

I Torneig Actius Montgrí jugat el passat 28 de juny al Museu Can Quintana de Torroella de Montgrí.

Tots els emparallaments i resultats es poden consultar al chess-results.com

Classificació final

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nom
Molina Carretero Daniel
Castrillon Otero Javier
Diaz Muñoz Sergi
Vidal Zamora Alex
Vila Camps Carles
Colomer Camarasa Jordi
Gala Martinez Victor
Romera Fernandez Manel
Goloubev Goloubeva Maria
Garcia Moles Àlex
Elo
2152
2140
2178
2365
1914
2043
1809
1804
1770
1738
Club
Ger
Ger
Ban
Seg
Mng
Ger
Seg
Sfg
Eda
Seg
Pts.
8
7
7
6,5
4,5
4,5
4
2
1,5
0
Des 1
35
26,5
25,25
25
14,75
12,5
9
4,5
2,25
0
Des 2
4
3
3
2,5
1
1,5
1
0,5
0
0

 

Emperallaments i resultats de les 9 rondes:

Ronda 1

Elo
1804
2365
1770
1809
2043
Nom
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Resultat
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
Nom
Vila Camps Carles 
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Elo
1914
2152
1738
2178
2140


Ronda 2

Elo
1914
2178
1738
2152
1804
Nom
Vila Camps Carles 
Diaz Muñoz Sergi 
Garcia Moles Àlex 
Molina Carretero Daniel 
Romera Fernandez Manel 
Resultat
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Gala Martinez Victor 
Goloubev Goloubeva Maria 
Vidal Zamora Alex 
Elo
2140
2043
1809
1770
2365

 

Ronda 3

Elo
2365
1770
1809
2043
2140
Nom
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Resultat
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Vila Camps Carles 
Romera Fernandez Manel 
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Elo
1914
1804
2152
1738
2178

 

Ronda 4

Elo
1914
1738
2152
1804
2365
Nom
Vila Camps Carles 
Garcia Moles Àlex 
Molina Carretero Daniel 
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Nom
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Gala Martinez Victor 
Goloubev Goloubeva Maria 
Elo
2178
2140
2043
1809
1770

 

Ronda 5

Elo
1770
1809
2043
2140
2178
Nom
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Diaz Muñoz Sergi 
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Vila Camps Carles 
Vidal Zamora Alex 
Romera Fernandez Manel 
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Elo
1914
2365
1804
2152
1738

 

Ronda 6

Elo
1914
2152
1804
2365
1770
Nom
Vila Camps Carles 
Molina Carretero Daniel 
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Resultat
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Gala Martinez Victor 
Elo
1738
2178
2140
2043
1809

 

Ronda 7

Elo
1809
2043
2140
2178
1738
Nom
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Diaz Muñoz Sergi 
Garcia Moles Àlex 
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
- - +
Nom
Vila Camps Carles 
Goloubev Goloubeva Maria 
Vidal Zamora Alex 
Romera Fernandez Manel 
Molina Carretero Daniel 
Elo
1914
1770
2365
1804
2152

 

Ronda 8

Elo
1914
1804
2365
1770
1809
Nom
Vila Camps Carles 
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Resultat
0 - 1
+ - -
½ - ½
0 - 1
1 - 0
Nom
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Elo
2152
1738
2178
2140
2043

 

Ronda 9

Elo
2043
2140
2178
1738
2152
Nom
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Diaz Muñoz Sergi 
Garcia Moles Àlex 
Molina Carretero Daniel 
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
- - +
1 - 0
Nom
Vila Camps Carles 
Gala Martinez Victor 
Goloubev Goloubeva Maria 
Vidal Zamora Alex 
Romera Fernandez Manel 
Elo
1914
1809
1770
2365
1804

I Actius Montgrí 2014

IVª prova del II CIRCUIT GIRONÍ ESCACS ACTIUS

  • Data: 28 de juny del 2014
  • Rondes: 9
  • Ritme de joc: 15 minuts + 3 segons per jugada (15'+3'')
  • Sistema de Joc: Sistema Suís, cal estar federat, torneig homologat per ELO català (mitja K)
  • Hora d'inici: Matí 10:00 (5 rondes), tarda a les 15:30 (4 rondes)
  • Local de joc: Museu de la Mediterrània Can Quintana, c/Ullà 27-31, Torroella de Montgrí.
  • Àrbitre: Gabi Pérez
  • Premis:
    • CAMPIÓ: Trofeu + Pernil
    • SOTSCAMPIÓ: Trofeu + Espatlla
    • 3r. CLASS.: Trofeu + Lot d’embotits
    • MILLOR LOCAL: Lot d’embotits
    • PREMIS TRAMS ELO CATALÀ (1700-1850; 1850-2000): 1r classificat, Lot d’embotits
  • Preus:
    • Si és la primera inscripció del Circuit d'Actius, 20€.
    • Si és la 2a fins a la 5a inscripció, es pagarà 15€.
    • si és de la 6a a la 8a inscripció és pagarà 10€
    • si és la 9a o la 10a inscripció és pagarà 5€.
  • Pagament: Cal fer l’ingrés al compte de la FCE indicant nom, cognoms i “ACTIU MONTGRI ”. ES89.2100.1033.32.0200130574. Cal portar el justificant de pagament.També es pot fer el pagament en efectiu el mateix dia dels actius.
  • Inscripcions: Formulari d'inscripcions de la FCE
  • Informació:

Nota: Aquest torneig d'Actius és coorganitzat entre el Club Escacs Montgrí i la Federació Catalana d'Escacs. És la quarta prova del II Circuit Gironí d'Escacs Actius que engloba a deu tornejos d'escacs actius que fan diferents clubs gironins, que trobareu més informació a la circular de la FCE.